Most, můj největší strašák. Nevím proč, ale bála jsem se na něj vkročit. Nebála jsem se, že by spadnul, to ne, ale z nějakého důvodu mě děsil. Jednoho dne jsem se odvážila na něj vkročit a byl to skvělý pocit. Šlo dojít do půlky a pak jsem šla zpět domů. Měla jsem pocit, že to pro ten den stačilo a že jsem splnila svůj úkol.

Chodila jsem čím dál častěji tím směrem a učila se ten most překonat, až jsem ho jednoho dne přešla úplně celý. Udělala jsem si mobilem krásné snímky, které šly hned na můj Instagram a celá nadšená jsem se vracela domů. Potřeba záchodu se zmenšovala a mně se najednou dařilo.

Jednoho dne za mnou přijeli rodiče a šli do nedalekého Kauflandu, kde jsem se měli sejít a já měla na výběr. Buď jít větší kus po mostě, nebo poprvé zkusit tramvaj a do poloviny mostu dojet, hned vedle totiž byly schody, které vedly právě ke Kaufu. Já to prubla a zkusila tramvaj. Jela velice pomalu, protože most se začal opravovat. Já nedočkavě stála u dveří a ta jedna stanice se zdála nekonečná. Nakonec jsem vystoupila a šla ke schodům. Těch pár metrů jsem plakala, protože jsem dokázala uvěřit tomu, co se mi právě podařilo.

Od té doby, kdykoliv jsem měla čas jsem se vozila jednu dvě stanice tramvají na různé směry a trénovala. Byla jsem čím dál víc v pohodě a nebylo mi vůbec špatně. Ba naopak, začala jsem si to užívat a měla jsem radost.

Asi měsíc, jsem na most chodila běhat, než mě to přestalo bavit. Ale už to nebyl ten velký strašák, ale kamarád. Posunula jsem se o velký krok a samozřejmě jsem to pravidelně sdílela ve své skupině. Ostatní mi moc fandili a byli nadšení, že jsem tak šikovná.

Začala jsem se sama vracet do života a hledala jsem další způsoby, jak to případně urychlit. I když jsem se musela naučit velké trpělivosti, chtěla jsem to něčím podpořit. Kamarádka mi doporučila zkusit akupunkturu. Prý je během paniky oslabená dráha ledvin, a právě akupunkturou a čínskou medicínou se to dá zlepšit.

Předchozí článek: https://www.lifeandpanicattack.com/pribeh-jedne-panikarky-cast-6-zacinam-psat-knihu/

Napište článek také Vy! Je to báječná forma terapie, zkuste a uvidíte. 🙂